Haft diamentowy jak wykonać

Możliwość komentowania Haft diamentowy jak wykonać została wyłączona 1

Przydatne umiejętności naszych babć

Jeśli popatrzy się na osoby ze starszych pokoleń, to widać, że mają one więcej umiejętności praktycznych, a mniej wiedzy teoretycznej w porównaniu do pokolenia dzisiejszego.

Widać to nie tylko między dziadkami a wnukami, ale nawet między dziadkami a rodzicami. Na przykład obecne pokolenie często nie umie nawet przyszyć guzika, wiele babć samo szyło swoje ubrania, natomiast ci w środku – rodzice – jeszcze umieją coś naprawić – zaszyć rozerwanie lub przyszyć guzik, ale już nie umieliby sobie czegoś uszyć.

System edukacji jest nastawiony na to, by tworzyć specjalistów w wąskich dziedzinach, a ludzie nauczeni tego, że potrzebną pracę zleca się komuś.

Jednak wydaje się, że takich umiejętności, jak szycie, czy haftowanie warto się nauczyć. Skoro i tak spędza się wiele czasu siedząc przed telewizorem, czy komputerem, to czy nie warto choć czasem zająć się jakimś rękodziełem?

Szycie i haftowanie to umiejętności, które zawsze się przydadzą. Obu można uczyć się przez internet. Można znaleźć i strony, które uczą podstaw, i takie, które wyjaśnią zaawansowane rzeczy – wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę np. Haft diamentowy jak wykonać?

Warto nauczyć się od babć umiejętności szycia i haftowania. Doskonalenie nowej umiejętności będzie źródłem wielkiej satysfakcji, a może stać się nawet dodatkowym dochodem.

admin

View all contributions by admin

Similar articles